جمعه 1 تیر 1403  
بيشتر
خبرهای آموزش
1402/7/20 پنجشنبه قابل توجه نودانشجویان مقطع کارشناسی دستورالعمل ثبت‌نام پذیرفته‌شدگان مقطع کارشناسی دانشگاه پیام نور اعلام شد ثبت نام غیرحضوری کلیه پذیرفته شدگان از ۲۲ مهر آغاز خواهد شد.

انتخاب واحد پس از تکمیل ثبت نام و تشکیل پرونده فیزیکی فعال خواهد شد.

روند ثبت نام به شرح ذیل است:

-ثبت‌نام کلیه پذیرفته‌شدگان بصورت غیرحضوری انجام می‌شود و پذیرفته‌شدگان گرامی لازم است با مراجعه به سایت  http://reg.pnu.ac.ir از تاریخ ونحوه نام‌نویسی آگاهی یابند.
-پذیرفته‌شدگان پس از ورود به سایت در مهلت اعلام شده و با مطالعه صفحه ورودی می‌توانند با استفاده از شناسه کاربری و گذرواژه وارد سامانه آموزشی گلستان شوند و نسبت به تکمیل و بارگذاری مدارک اقدام نمایند.
-پذیرفته‌شدگان لازم است اسکن مدارک ذیل را در قالب jpg یا jpeg و با حجم هر عکس حداکثر ۲۵۰ کیلوبایت تهیه و در هنگام ثبت نام غیرحضوری بارگذاری نمایند.
-تصویر صفحه اول و صفحه توضیحات شناسنامه
-تصویر کارت ملی (پشت و رو)
-عکس رنگی با زمینه روشن بدون کلاه و عینک (برای مراجعه حضوری ۴ عدد)
-مدرک مشخص کننده وضعیت نظام وظیفه (ویژه آقایان)
-تصویر مدرک دیپلم متوسطه
-دارندگان دیپلم سالی واحدی یا ترمی واحدی علاوه بر مدرک دیپلم باید مدرک پیش دانشگاهی یا کاردانی خود را ارائه نمایند.
-تصویر فرم تکمیل شده تعهد اصالت مدارک بارگذاری شده
-پذیرفته شدگان باید در هنگام ثبت نام در سامانه گلستان وارد لینک http://emt.medu.ir شده و پس از تقاضای تاییدیه تحصیلی برای آخرین مدرک تحصیلی (دیپلم/ پیش دانشگاهی) کدپیگیری را در سامانه گلستان ثبت نمایند.

نکات مهم

پذیرفته‌شدگان پس از ورود به سایت مذکور در مهلت اعلام شده و با مطالعه صفحه ورودی می‌توانند با استفاده از شناسه کاربری و گذرواژه وارد سامانه آموزشی گلستان شوند و نسبت به تکمیل و بارگذاری مدارک اقدام نمایند.
از طريق مسير زير نسبت به تكميل اطلاعات و همچنين ارسال مدارك لازم اقدام نمائيد.

آموزش==> دانشجو ==>پذيرش غيرحضوري==>پذيرش غير حضوري دانشجويان جديدالورود

شناسه كاربري: شماره داوطلبيc021
گذرواژه : شماره ملي (در صورتيكه در ابتداي كد ملي رقم صفر وجود داشته باشد بايد هنگام درج شناسه كاربري ثبت گردد)
لازم به ذكر است در صورتيكه كد ملي شما در اطلاعات سنجش پر نشده باشد بايستي شماره شناسنامه خود را جهت ورود به سيستم وارد نماييد.
مثال:
شناسه كاربري: ۲۰۲۰۲ ۰۲۱
گذرواژه: ۰۰۶۱۱۱۱۱۱۱

– توصیه می شود که تصویر مدارک با فرم jpg یا jpeg و حجم هر تصویر حداکثر ۲۵۰ کیلوبایت آماده تا در هنگام ثبت نام در سامانه (گلستان) به آدرس اینترنتی reg.pnu.ac.ir بارگذاری شود.

– لازم جهت ثبت نام شامل تصویر صفحه اول و صفحه توضیحات شناسنامه و پشت و روی کارت ملی، عکس ۴×۳ با زمینه روشن، اصل مدرک دیپلم وپیش دانشگاهی (دارندگان مدرک دیپلم نظام جدید ۶-۳-۳ نیاز به مدرک پیش دانشگاهی ندارند.)، مدرک مشخص کننده نظام وظیفه (ویژه آقایان) می باشد.

– دارندگان دیپلم سالی واحدی یا ترمی واحدی علاوه بر مدرک دیپلم باید مدرک پیش‌دانشگاهی یا کاردانی خود را ارائه نمایند.

– پس از بررسي مدارك بارگذاري شده توسط مركز قبولي, ثبت پذيرش نهايي توسط مركزبه انجام مي رسد و سپس شناسه كاربري: شماره دانشجويي، گذرواژه: شماره شناسنامه جهت ثبت نام و انتخاب واحد به سیستم گلستان مراجعه می کنید.

ویدئوی آموزشی نحوه بارگذاری مدارک در سامانه گلستان (کلیک کنید)

– با توجه به اینکه مراحل ثبت‌ نام اولیه و انتخاب واحد این دوره غیرحضوری می‌باشد لازم است دانشجویان حداکثر تا تاریخ ۱۴۰۲/۰۸/۰۷ جهت تحویل مدارک به دانشگاه خود مراجع کنند.

– کليه دانشجويان قبل از انجام انتخاب واحد، موظف به پرداخت شهريه مي باشند و در صورت عدم پرداخت، امكان انجام انتخاب واحد ايشان مقدور نخواهد بود. لذا قبل از انجام ثبت نام از روش زير نسبت به پرداخت شهريه در سامانه گلستان اقدام نماييد:

منوي اصلي —>آموزش —>شهريه— >پرداختهاي الكترونيكي دانشجو
ویدئوی آموزشی نحوه انتخاب واحد، پرداخت شهریه و مشاهده منابع و چارت درسی (کلیک کنید)

پس از پرداخت شهريه از مسير زير نسبت به انجام مرحله انتخاب واحد اقدام نماييد:

ثبت نام==>عمليات ثبت نام ==> ثبت نام اصلي

ویدئوی آموزشی لیست منابع درسی دانشجویان مقطع کارشناسی ۱۴۰۲ (کلیک کنید)

ویدئوی آموزشی گزارش ۱۰۱ و رویت انتخاب واحد، تاریخ امتحانات و منابع دروس(کلیک کنید)

– پذیرفته‌شدگان هنگام ثبت‌نام برای تقاضای تاییدیه تحصیلی الکترونیکی از آخرین مدرک تحصیلی خود (دیپلم/ پیش‌ دانشگاهی) وارد لینک http://emt.medu.ir شده و پس از تقاضای تاییدیه تحصیلی کد پیگیری را در سامانه گلستان ثبت نمایند.
– براساس بند ۲ نامه رئیس محترم مرکز ارزشیابی و تضمین کیفیت نظام آموزش و پرورش فارغ التحصیلان شهریور سال ۱۳۹۵و بعد از آن نیازی به مراجعه حضوری به مدارس و مناطق آموزش و پرورش محل تحصیل خود ندارند، اما فارغ‌التحصیلان خرداد سال ۱۳۹۵ و قبل ازآن، با کد پیگیری صادر شده از سامانه به همراه مدارک تحصیلی که توسط سازمان سنجش آموزش کشور برای ثبت‌نام در دانشگاه‌ها و موسسات آموزش عالی اعلام شده، باید به ادارات آموزش و پرورش محل صدور مراجعه، تا مسئول سنجش آموزش و پرورش منطقه پس از بررسی و تائید، مدارک تحصیلی را اسکن و در سامانه بارگذاری نماید.

– مدرک کاردانی دانش‌آموختگان دوره‌های کاردانی پیوسته و ناپیوسته (فاقد مدرک پیش‌ دانشگاهی)، بجای مدرک پیش‌دانشگاهی ملاک عمل واقع شود. همچنین تاییدیه تحصیلی این گروه از پذیرفته‌شدگان همانند دانشجویان مقطع کارشناسی ارشد باید از سامانه تاییدیه تحصیلی وزارت عتف به آدرس http://estelam.msrt.ir توسط پذیرفته شده تقاضا وکد پیگیری آن در سامانه گلستان درج شود.

– پذیرفته‌شدگان لازم است برای درخواست معافیت تحصیلی به سایت sakha.epolice.ir یا به دفاتر خدمات الکترونیک پلیس +۱۰ مراجعه و درخواست معافیت تحصیلی نمایند.

 
امتیاز دهی
 
 

بيشتر